ASIX Home

Vývoj s výrobou - příklady projektů

 
: Mapa stránek : Home > Vývoj s výrobou > Příklad projektu: Zabezpečení a automatizace budov 2011-05-06

 

Home Produkty

Programátory

PRESTO FORTE

Logické analyzátory

SIGMA2 OMEGA

USB produkty

UCAB232 UCAB232i

Ostatní produkty Integrované obvody Muzeum

Vývoj s výrobou Obchod & ceny Podpora ASIX s.r.o. KontaktZabezpečení a automatizace budov


Platforma nové generace pro zabezpečení, monitorování a automatizaci budov je založena na výkonném 32-bitovém procesoru ARM9 s taktem 200 MHz, na kterém běží systém Linux 2.6. Tím je dosaženo výkonnosti a flexibility řešení využívajících osobních počítačů při zachování vysoké spolehlivosti a nízké energetické náročnosti, která je vlastní dosud užívaným běžným systémům s mikroprocesory či mikrokontroléry.

Konkrétní realizace, která je na níže uvedených obrázcích, nabízí následující vlastnosti:

 • Procesor ARM9 200 MHz, Linux 2.6, 64 MB RAM, 256 MB NAND Flash
 • Spolehlivá činnost operačního systému je monitorována nezávislým hardwarovým watchdogem
 • Ethernet 100Base-TX pro připojení IP kamer a dalších zařízení
 • USB Host port pro připojení Flash disku pro nahrávání obrázků z IP kamer, lze připojit i jiná USB zařízení
 • USB Device port pro servisní nastavení prostřednictvím zabudovaného webserveru (k nastavení stačí běžný USB kabel a počítač/notebook/netbook s internetovým prohlížečem - není třeba instalovat žádné ovladače ani software)
 • GSM/GPRS modem pro připojení k PCO nebo uživatelskému serveru
 • RS485/RS422 port pro připojení periferních zařízení (klávesnice, monitory prostředí, detektory požáru, ...)
 • 8 galvanicky oddělených vstupů/výstupů (digitálně-analogové vstupy pro realizaci vyvážených smyček, výstup je otevřený kolektor)
 • 2 reléové výstupy
 • Simulátor telefonní linky pro připojení běžné zabezpečovací ústředny, s níž lze komunikovat prostřednictvím DTMF (protokol Contact ID) a připraven je i protokol SIA FSK
 • Vstup pro tampery
 • Napájecí výstup 12 V / 1 A
 • Napájecí výstup 5 V / 500 mA
 • Podpora záložního akumulátoru 12 V o kapacitě až 18 Ah

Na obrázku je zařízení zabudované do boxu, s akumulátorem 18 Ah a transformátorem 80 VA. Pro snížení energetických ztrát a tepelné zátěže elektroniky a akumulátoru lze zařízení provozovat se spolehlivým průmyslovým spínaným zdrojem místo běžného transformátoru. Dále jsou osazeny tampery sledující otevření dvířek boxu a sejmutí ze stěny.

Vlevo nad akumulátorem je vidět červený kabel, který vede z portu Ethernet do zabudovaného Routerboardu RB750, který umožňuje bezpečné připojení zařízení ke standardnímu firemnímu či domácímu internetovému připojení (např. ADSL nebo WiFi) pro zajištění vyšší přenosové kapacity, než poskytuje GPRS modem.

?

V blízké budoucnosti bude k dispozici provedení s výkonnějším procesorem s pracovní frekvencí 400 MHz. Dále jsou ve vývoji různé podpůrné prvky - např. odolná přístupová klávesnice kombinovaná se čtečkou RFID karet, která je na rozdíl od běžných řešení ovládána z ústředny - není tedy omezena na víceméně pevný seznam přednastavených kódů, ale slouží jako plnohodnotný přístupový systém s povolováním a logováním přístupu s možností okamžité dálkové deaktivace vybraného kódu (např. ohlásí-li pracovník telefonicky, že mu právě někdo ukradl doklady i přístupovou kartu).

?

Pracujeme na rozšíření software které zajistí vícekanálovou komunikaci - tj. např. poplachové kódy a obrázky z vybraných kamer půjdou (s maximální prioritou) k pultu centrální ochrany, zatímco uživatel bude moci zcela nezávisle pozorovat např. i další kamery, sledovat teplotu a vlhkost v jednotlivých místnostech i vně objektu, ovládat zapínání a vypínání spotřebičů, apod.

?

 Máte-li zájem o další informace, zeptejte se nás.

© ASIX s.r.o., 1991- 2011. All rights reserved.