ASIX Home

PRESTO

 
: Mapa stránek : Home > Produkty > Programátory > PRESTO 2018-02-21

 

Home Produkty

Programátory

PRESTO FORTE

Logické analyzátory

SIGMA2 OMEGA

USB produkty

UCAB232 UCAB232i

Ostatní produkty Integrované obvody Muzeum

Vývoj s výrobou Obchod & ceny Podpora ASIX s.r.o. KontaktPRESTO - rychlý USB programátor


PRESTO je velmi rychlý programátor moderní koncepce. Podporuje programování osazených součástek - ISP (In-System Programming). Programuje velké množství součástek - mikrokontroléry, CPLD, FPGA, sériové FLASH a EEPROM, apod. řady významných výrobců. S počítačem je propojen rozhraním USB.

Vlastnosti

 • Široký sortiment podporovaných typů:
  Mikrokontroléry firem Microchip, Atmel, Texas Instruments, Cypress a Cyan, mikrokontroléry s jádrem ARM, sériové paměti EEPROM & Flash různých výrobců, FPGA a CPLD firem Xilinx, Altera a Lattice, ...
 • Rychlé provádění operací
 • Řízeno a napájeno z USB
 • Programování cílové aplikace napájené od 3 do 5 V Windows and Linux
 • Ochrana proti přepětí a nadproudu
 • Tlačítko GO
 • Splňuje direktivu RoHS
 • Od dubna 2010 dodáván v nové krabičce
 • Pokročilý software pro Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32 i 64 bit) a pro Linux (Wine)

➜ Srovnání programátorů PRESTO a FORTEPRESTO

➜ Download

➜ Cena + obsah dodávky

➜ Obrázky

➜ Příslušenství

➜ Podporované součástky


Podrobnější informace

Vysoká rychlost

Jméno "PRESTO" nebylo zvoleno náhodou. Programátory firmy ASIX se vždy vyznačovaly vysokou rychlostí, ale PRESTO je opravdu rychlé. PIC18F8720 s plně využitou pamětí 128 kB je naprogramován za pouhé 3 s, kompletní eCOG1 (64 kB Flash) je naprogramován za méně než 3 s!

Mnoho podporovaných součástek

PRESTO programuje mikrokontroléry Microchip PIC a vybrané dsPIC, Atmel AVR a 8051, 32-bitové mikrokontroléry s jádrem ARM (Atmel, Philips/NXP, ...), mikrokontroléry MSP430 firmy Texas Instruments s pamětí Flash, PSoC CY8C2xxx firmy Cypress, součástky s rozhraním JTAG (CPLD, konfigurační paměti pro FPGA, FPGA ... - Xilinx, Altera, Lattice) a sériové paměti EEPROM a Flash (Atmel a STM) a 16-bitové mikrokontroléry eCOG1 firmy Cyan Technology. Tím však nejsou jeho možnosti vyčerpány - podle zájmu zákazníků jsou průběžně doplňovány další typy.
➜ Celkový přehled podporovaných typů

Připojení k USB

Programátor PRESTO je řízen a napájen prostřednictvím sběrnice USB. Komunikuje v režimu Full speed a pracuje na počítačích s portem USB 1.1 i 2.0. Připojení programátoru je tedy rychlé a snadné - stačí jediný kabel.

Programování osazených součástek

ISP (In-System Programming) nebo pro mikrokontroléry PIC speciálně ICSP (In-Circuit Serial Programming) v současné době vytlačuje klasické programování, kdy se součástka nejprve naprogramuje, a teprve poté se osadí na desku. Pomocí ISP se snadno programují i SMD součástky s velmi malou roztečí pinů, umožňuje upgrade firmware v již hotovém zařízení, ...

Programování samostatných součástek

Pro ty, kteří se neobejdou bez nutnosti programovat i samostatné, tj. na desce neosazené součástky, lze použít doplněk ISP2ZIF, který je vybaven paticí s nulovou zasouvací silou.

Vylepšené programovací rozhraní

K připojení programované součástky slouží 8-pinový konektor ISP, který je shora kompatibilní s 6-pinovým konektorem ICSP pro mikrokontroléry PIC, který obsahují všechny programátory firmy ASIX. Funkce vývodu VPP byla rozšířena o obousměrnou datovou komunikaci, přidány byly vývody MISO (vstup) a LVP (vstup/výstup).

Vývod VDD připojený k vývodům napájecího napětí programované součástky může volitelně buď poskytovat napětí z USB o nominální hodnotě 5  V nebo využívat napětí přiváděné z programované aplikace v rozsahu 3 až 5 V s tolerancí ±10 %. Toto napětí je pak použito i pro digitální signály. Lze detekovat přítomnost externího napájení pro tři úrovně - 3 V, 5 V a přepětí. Je implementována i nadproudová ochrana programovacího a napájecího napětí. Napěťový rozsah může být rozšířen pomocí dvou speciálních hlavic - HPR3V3 (pro 3,3 V výstupní napětí) a HPR1V2 (pro podporu signálů v rozmezí 1,2 až 3,3 V).

Uživatelské rozhraní

Stav programátoru je přehledně indikován pomocí dvou LED. ON-LINE (zelená LED) informuje o připojení k USB, ACTIVE (žlutá LED) signalizuje aktivitu na programovacím rozhraní, např. programování či verifikaci.

Pohodlí obsluhy při opakovaném programování značně zvyšuje tlačítko GO, které spouští programování nebo může být použito i pro jiné povely.

Software

Základním softwarovým prostředkem pro práci s programátorem PRESTO je program UP, který podporuje všechny programátory ASIX. Kromě běžných příkazů poskytuje řadu nadstandardních funkcí, které rozšiřují možnosti použití programátoru a ulehčují jeho obsluhu. Jde např. o možnost definování projektů, parametry při spouštění z příkazového řádku umožňující bezobslužné použití programátoru při rutinním programování, nastavení prostředí včetně klávesových zkratek, automatické generování sériového čísla apod. Program UP je určen pro Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 a Windows 10 (32 i 64 bit) a pracuje i pod operačním systémem Linux (prostřednictvím Wine). Podpora USB je k dispozici od verze W98SE, pro komunikaci se zařízeními se sběrnicí USB se používají modifikované ovladače D2XX firmy FTDI.

Pro součástky s rozhraním JTAG, mikrokontroléry s jádrem ARM a pro mikrokontroléry Cyan eCOG byly vzhledem k jejich specifickým požadavkům vytvořeny speciální samostatné programy JTAG SVF Player, ARMINE a eCOG Programmer.

Ladění aplikací

PRESTO kromě samotného programování poskytuje i základní podporu při ladění aplikací. U mikrokontrolérů PIC a eCOG lze s jeho pomocí řídit i stav součástky - režimy Reset a Run, u eCOG je navíc i režim Stop (zastavení programu bez resetu).

PRESTO podporuje programování a ladění mikrokontrolérů s jádrem ARM ve spolupráci s OpenOCD. OpenOCD je debugger s otevřeným zdrojovým kódem, s jehož vývojem začal Dominic Rath. Tento software poskytuje přístup k ladícím funkcím protokolem GDB. Přímá interakce OpenOCD s uživatelem je možná prostřednictvím příkazového řádku protokolem telnet. OpenOCD oficiálně obsahuje podporu pro PRESTO od SVN revize číslo 180.


Bez PRESTA se obejdete. Z Prahy do Ostravy taky dojdete pěšky...


Od jara 2012 má PRESTO novou barvu krabičky a potisku

Abychom dosáhli barevného souladu nových produktů, změnili jsme barvu krabičky ze světle šedé na béžovou, barvu plastové redukce u programovacího konektoru z tmavě šedé na oranžovou a barvu jména produktu z červené na oranžovou. Rozměry a hmotnost programátoru PRESTO (a samozřejmě i elektronika) zůstávají beze změny.


Od dubna 2010 dodáváme PRESTO v nové krabičce

Od poloviny dubna 2010 začínáme dodávat programátor PRESTO v nové krabičce, kterou jsme si nechali navrhnout speciálně pro PRESTO a další naše budoucí produkty. Elektronika programátoru PRESTO se nezměnila, nové provedení tedy zůstává 100% funkčně kompatibilní s provedením starším.


Srovnání starého a nového provedení programátoru PRESTO:

PRESTO: old and new - top view PRESTO: old and new - ISP connector view PRESTO: old and new - USB connector view

Kliknutím se otevře větší obrázek. ➜ Další obrázky


Související produkty

HPR1V2 - konvertor úrovní 1,2 až 3,3 V pro PRESTO

HPR3V3 - 3,3 V konvertor úrovní pro PRESTO

HPRAVR - redukce PRESTO - AVR konektor

ICSPCAB8 - přídavný/náhradní programovací kabel

ISP2ZIF - doplněk k ISP programátorům pro programovaní samostatných součástek, je vybaven paticí s nulovou zasouvací silou.Máte-li zájem o další informace, zeptejte se nás.

© ASIX s.r.o., 1991- 2018. All rights reserved.