ASIX Home

Advantech Equipment Corporation

 
: Mapa stránek : Home > Produkty > Programátory LabTool firmy AEC 2023-05-02

 

Home Produkty

Programátory

PRESTO FORTE

Logické analyzátory

SIGMA2 OMEGA

USB produkty

UCAB232 UCAB232i

Ostatní produkty Integrované obvody Muzeum

Vývoj s výrobou Obchod & ceny Podpora ASIX s.r.o. KontaktASIX s.r.o. byl od druhé poloviny 90. let autorizovaným distributorem Advantech Equipment Corporation pro Českou republiku. Z důvodu poklesu zájmu našich zákazníků o produkty AEC jsme se v roce 2023 rozhodli tuto aktivitu ukončit. Níže uvedené informace již nebudou aktualizovány. Děkujeme za pochopení.
Logo Advantech

Firma Advantech Equipment Corporation (AEC) je předním světovým výrobcem univerzálních programátorů polovodičových součástek. Od svého založení v roce 1990 dodala již více než 30 000 kusů těchto zařízení. Je ODM dodavatelem renomovaných firem jako Logical Devices (USA), Promax Electronica (Španělsko), Dataman Programmers (Velká Británie) nebo Minato Electronics (Japonsko). Je vlastníkem patentů u Bureau of National Standards v oblasti metodologie programování integrovaných obvodů.LabTool-48UXP

LabTool-48UXP - inteligentní univerzální programátor je nejnovějším představitelem řady programátorů LabTool-48/-48XP firmy Advantech Equipment Corp. Umožňuje podstatně vyšší rychlost programování a lze jej provozovat pod Windows 95/98/2000/NT/XP.

Podrobné informace od výrobce (v angličtině, link vede na stránky AEC, nemůžeme tedy zaručit, že nebude časem změněn).


Další produkty

LabTool-148C

Kompaktní univerzální programátor polovodičových součástek, software pro Windows 2000/NT/98/95.

LabTool-848

Rychlý gang programátor, 8 programovacích patic, včetně software pro Windows 2000/NT/98/95.

LabTool-41S

Mini programátor, 40 pinů, včetně software pro Windows 2000/NT/98/95.

Programovací adaptéry

Pro všechny typy programátorů AEC, podpora součástek v pouzdrech SOIC, PLCC, TSOP, TQFP a PQFP.


LabTool-48

LabTool-48 je v současnosti nahrazen modernizovaným typem LabTool-48XP.

LabTool-48, univerzální inteligentní programátor a tester nové generace, má mnoho unikátních vlastností a mimořádně vysokou výkonnost, ale přesto se řadí do nižší cenové kategorie. Je vhodný jak pro vývoj, tak i pro produkci. Jeho konstrukce umožňuje efektivní programování pamětí, programovatelných logických obvodů i mikrokontrolérů téměř všech existujících typů, ale i součástek, které teprve budou vyvinuty. Samozřejmostí je podpora low voltage součástek.

[LabTool-48]

Programátor se ovládá přes standardní paralelní port počítače, bez speciální karty pro PC, má však i svou vlastní inteligenci tvořenou mikroprocesorovým systémem a programovatelným hradlovým polem Xilinx.

Díky velmi vysoké výkonnosti nejsou potřeba přídavné moduly (gang) pro programování více součástek současně: vlastní prográmování je pětkrát až dvacetkrát rychlejší (podle typu součástky), využije i výkonnost procesoru PC libovolné rychlosti. Další časovou úsporu přinášejí nové HW i SW funkce programátoru. Moduly gang nemívají patice pro jednotlivé obvody navzájem izolované, a při poruše jedné programované součástky u nich hrozí poškození všech ostatních součástek.

LT-48 má 48 pinů (ZIF DIP48). Nevyžaduje žádné výměnné moduly. Největší podíl na vysoké flexibilitě programátoru má skutečnost, že všechny piny jsou naprosto univerzální a ekvivalentní, přičemž každý z nich může sloužit jako přívod napájecího nebo programovacího napětí, zem, rychlý hodinový vstup, log. 0, log. 1 s případným odporem pull-up nebo pull-down nebo třístavový výstup. Proto lze všechny součástky v pouzdrech DIP programovat bez adaptérů, a součástky v jiných pouzdrech až do 48 pinů rovněž nevyžadují adaptér, jen univerzální konvertor, stejný pro všechny obvody v daném pouzdře (např. jediný konvertor pro všechny typy obvodů v pouzdrech PLCC44). Většinu běžných součástek lze tedy programovat s nulovými nebo minimálními dodatečnými náklady. Ale i k programování téměř všech typů programovatelných obvodů na současných světových trzích (více než 3000) všech významných výrobců stačí celkem pouze několik málo desítek konvertorů a levných adaptérů, a SW na jediné disketě (pro Windows na dvou) - ne desítky drahých výměnných modulů, stovky adaptérů/konvertorů (cena pouhých několika kusů adaptérů běžně převyšuje cenu samotného programátoru!) a stovky disket.


Kromě všech běžných funkcí (např. čtení, blank check, programování, verifikace, mazání EEPROM/Flash, kontrolní součet, security fuse, konfigurace mikroprocesoru, device search, edit buffer, TTL tester,...) má LabTool-48 i řadu ojedinělých vlastností:

 • kontrola správného vložení součástky před připojením tvrdých napájecích a programovacích napětí: účinná ochrana programovaných součástek i ochrana programátoru před poškozením vadnou programovanou součástkou
 • test kontaktu všech pinů (s podrobným chybovým hlášením)
 • uživatelská volba programovacích parametrů
 • verifikace při různých (volitelných) napájecích napětích
 • proudové omezení
 • podpora součástek s napájecím napětím 3.3 V
 • automatická identifikace typu a výrobce paměti
 • autodiagnostika programátoru
 • mass-production mode (režim hromadného programování): je rychlý, bezpečný, nenáročný na obsluhu. Klávesnice je zablokována proti nechtěné chybě
 • autosensing a self-programming: tato patentovaná světová novinka spolehlivě umožňuje při hromadném programování automatické spouštění programovacího cyklu okamžitě po vložení součástky do programátoru
 • ID autoinkrement: automatické generování a programování sériových čísel
 • zobrazování základních statistických údajů o průběhu programování
 • zaznamenání veškerých hlášení po celou dobu běhu programátoru
 • automatická detekce a konverze vstupních dat různých formátů: binární, JEDEC, Intel HEX, ...
 • uživatelsky programovatelný tester digitálních obvodů
 • high speed tester obvodů PLD
 • Save/Load Project: pro jednotlivé projekty je možné uložit nastavení všech potřebných parametrů včetně programovaných dat, a později je pohodlně načíst, aniž by se musely znovu zadávat
 • příjemné ovládání i ve verzi pro DOS, podpora myši
 • vysoká spolehlivost

Tyto funkce nejen zpříjemňují a zrychlují práci, ale navíc podstatně přispívají k ojedinělé spolehlivosti, "bezpečnosti" a "výtěžnosti" programování tohoto programátoru.


K dispozici je software pro Windows XP/2000/NT/ME/98/95 i starší software pro DOS, bez žádných omezení, s plně grafickým interface, bez nutnosti přídavneho Windows-adaptéru s mikrokontrolérem, SRAM/PCMCIA, RS-232, ...

Programové prostředí s grafickým interface a s ovládáním typu Windows (i ve verzi pro DOS) má pop-up dialogové boxy, on line help a podporu myši. Je intuitivní, příjemné a nenáročné na obsluhu. Umožňuje rychlou a pohodlnou orientaci v knihovnách součástek. Knihovny jsou dodávány pro všechny typy v jediném balíku a nejsou vázány na nákup příslušných adaptérů. Aktuální upgrade ovládacího SW i programovacích algoritmů pro nové součástky je doživotně zdarma, je k dispozici i prostřednictvím WWW a není vázán na nákup příslušných adaptérů.

Z uvedených vlastností je zřejmé, že LabTool-48 má ve srovnání s ostatními obdobnými produkty ve své cenové kategorii jen samé výhody. Jeho dlouhodobý provoz nevyžaduje "skryté" náklady. Patří k nejlepším a cenově nejvýhodnějším programátorům současnosti.


LabTool-848

LabTool-848 je rychlý osminásobný univerzální programátor s připojením k PC prostřednictvím paralelního portu. Poskytuje 8 plně izolovaných 48-pinových patic s nulovou zasouvací silou (ZIF), mimořádně vysokou rychlost programování, podporu 5 V i 3 V součástek, test vložení a správného připojení obvodu před zahájením vlastního programování. Jeho konstrukce je založena na spolupráci s PC prostřednictvím ovládacího software, což dává uživateli možnost velice flexibilního a rychlého přístupu k nově podporovaným součástkám. LabTool-848 podporuje EPROM, EEPROM, FLASH a mikrokontroléry PIC16Cxx, 87C5x a 89C5x.

LabTool-848

Vlastnosti

 • 8 nezávislých plně izolovaných 48-pinových patic s nulovou zasouvací silou
 • Podpora pamětí FLASH, EPROM, EEPROM a mikrokontrolérů s napájením 5 V i 3 V
 • Naprogramuje 8 kusů pamětí FLASH 8 Mb za 45 sekund
 • Automatická detekce vložení součástky a start programování v režimech standard a semi-concurrent
 • Nezávislé moduly umožňují flexibilní konfiguraci
 • Univerzální adaptéry pro paměti FLASH v pouzdrech TSOP48 / PSOP44 / TSOP40
 • Test vložení součástky a správného kontaktu pinů
 • Funkce uložení / načtení projektu (typ součástky, režim, programovaný soubor, hodnoty volitelných parametrů, ...)
 • Připojení přes paralelní port, automatické zapnutí napájení
 • Pracuje v prostředí DOS a DOS prompt ve Windows 3.1, Windows 95 a Windows 98
 • Nejnovější verze ovládacího software je k dispozici zdarma na Internetu
 • K dispozici je volitelný interface pro manipulátor

LabTool-848 je konstruován tak, aby umožnil podporu programování speciálních součástek, které nejsou ve standardní nabídce.

Univerzální adaptéry pro paměti FLASH

LabTool-848 je navržen tak, aby byl schopen podporovat budoucí typy pamětí FLASH s velkou kapacitou. Pro podporu součástek o kapacitě 32Kbit až 256 Mbit je využíváno PC, upgrade hardware není zapotřebí. K dispozici jsou univerzální adaptéry TSOP48, PSOP44, TSOP40 a TSOP32 pro všechny paměti FLASH.

Mimořádná rychlost díky programovacímu režimu semi-concurrent

LabTool-848 naprogramuje 8 kusů paměti FLASH s kapacitou 8Mb (Intel 28F800B3) za 45 sekund. Zkušená obsluha může naprogramovat tisíce součástek denně. Použije-li se navíc režim semi-concurrent, který spočívá v rozdělení osmi programovacích modulů do dvou skupin po čtyřech, lze dále zvýšit propustnost tak, že jedna skupina obvodů se programuje, a současně lze ve druhé skupině naprogramované součástky vyjímat a nové vkládat.

Doba programování Flash Intel 28Fxxx

Velikost paměti: 2Mb 4Mb 8Mb 16Mb
Blank Check 3.9 s 7.1 s 13.8 s 27.2 s
Program 11.6 s 22.6 s 42.7 s 85.0 s
Verify 8.5 s 16.5 s 32.4 s 64.4 s

Plně izolované moduly

Všechny signály (adresy, data, řídící signály, napájecí a programovací napětí) jsou u jednotlivých programovacích modulů plně izolovány (> 1M ohm), napájecí a programovací napětí má navíc nezávislé proudové omezení. Vadná součástka v jednom modulu tedy nemá vliv na programování součátek v ostatních modulech.

Test správného vložení součástky a ověření spolehlivosti kontaktů

LabTool-848 testuje správné vložení součástky a ověřuje spolehlivost kontaktů dříve, než na součástku přivede tvrdá programovací a napájecí napětí. Tato funkce eliminuje možnost poškození součástky chybou obsluhy.

Funkce Auto-sensing a Self programming

LabTool-848 má implementovánu patentovanou technologii: po vložení součástky do patice testuje správnost vložení a kvalitu kontaktu. Pomocí nastavitelného časovače lze zvolit dobu, za jakou musí být součástka vložena korektně. Po uplynutí této doby je v případě chyby příslušný modul odpojen a programování ostatních součástek probíhá automaticky.

Uložení / načtení projektu

Uživatel si může snadno vytvořit soubory s popisem projektu - obsahují výběr součástky, programovaná data a veškerá volitelná nastavení. Tento projektový soubor může být potom kdykoli načten a použit (např. méně kvalifikovanou obsluhou).

Proměnné napájecí napětí s jedno- nebo dvouprůchodovou verifikací

LabTool-848 umožňuje nastavit napájecí napětí aplikované na naprogramovanou součástku během verifikace, např. Vcc +/- 5% nebo Vcc+/- 10%. Rozsah Vcc je od 2 do 7,5 V. Někteří výrobci (např. Microchip) tento způsob verifikace pro dosažení maximální spolehlivosti při produkčním programování ve svých programovacích specifikacích vyžadují.

Podporované součástky

Aktuální seznam podporovaných součástek je na stránkách výrobce.

 • Paměti EPROM: řada 27xxx, kapacita 32 Kb až 32 Mb, šířka 8 a 16 b
 • Paměti FLASH: podpora technologií NOR, NAND, AND, DI-NOR a EEPROM všech významných výrobců
  • řada 29xxx, napájecí napětí 5 V a 3 V
  • řada 28Fxxx 12 V / 5 V / 3 V
 • Mikrokontroléry: Microchip PIC16Cxx, Intel 87C5x a kompatibilní, ATMEL 89C5x a kompatibilní

Obrázky


Ceny programátorů LabTool a příslušenství

Ceny produktů AEC sdělíme na dotaz.


Download software pro produkty AEC

UPOZORNĚNÍ: Před instalací nové verze je třeba odinstalovat verzi předchozí.

Aktuální software

Aktuální verze software pro programátory LabTool jsou k dispozici na webových stránkách firmy AEC v sekci Update -> Update Programmer Software (přímý link).

Archiv - poslední verze software pro starší produkty

Archivní verze software pro programátory LabTool-48, LabTool-40S, PCT-318 a PC-UPROG naleznete v muzeu.


Máte-li zájem o další informace, zeptejte se nás.

© ASIX s.r.o., 1991- 2023. All rights reserved.